Aj inteligentné hlavice radiátorov sa kazia

Do nového bytu sme si kúpili aj nové hlavice na radiátory, keďže byt už nie je nový jedna hlavica sa nám zlomila. Teda asi som na nu omylom postavil:D (stál som na stole, vešal záclony a stôl bol prirazený k hlavici) No a ešte k tomu bola to hlavica v obývačke kde bola max+ ktorá je samotná programovatelná aj bez brány. Smola číslo 2 bola, že nemecká firma EQ3 ukončila výrobu max rady a na sklade ževraj neostali žiadne kusy ani diely.

Zlomený diel som začal modelovať a chcel som ho vytlačiť na 3D tlačiarni, ale keďže to neviem tak mi to dlho trvalo a blížila sa zima. Keby ste mali niekto záujem mám spravenú asi polovicu.

Objednával som nejaké veci z Nemecka tak som dostal nápad, že kúpim staré diely z ebay. Trochu som to riskol, podľa fotiek to vyzeralo, ze bude pasovať.

Kolieska boli ok, zlomená bola biela časť v ktorej behá hlavný slimák

vnútro termostatu max!, nemohol som meniť celý mechabox lebo v staršej verzii je priamo pripájkovaný k doske, menil som len biely diel z fotky nižšie.

Tu vidno zlomenú bielu časť už po výmene. Môžem potvrdiť, že rada 2018 modely max a max! (BC-RT-TRX-CyG-4) a CC-RT-B-CyK-W majú skoro rovnaké vnútornosti.

a funguje ďalej…

PS: BTW: Keďže sa už nevyrábajú dajú sa nájsť na bazári s celkom dobrou cenou, funkcie sú ok. V aplikácií sa dajú nastaviť, naplánovať základné scenáre, trochu viac sa dá robiť v 3th party apke. Sú celkom tiché, fungovali mi 5rokov bez problému. ALE nekupujte ich v mobilnej aplikácií by som čakal viac funkcií, párovanie na alexu ide len cez OpenHab. Občas mi vypadol okenný senzor a musel som ho spárovať znovu. Za cenu aká je na ebay a od nemeckého výrobcu by som ale čakal viac funkcií v aplikácií a lepšiu podporu.

jantan Autorom článku je:

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *